Konservatuvar Müdürü
                                 Konservatuvar Müdür V.                                 
Doç. Mustafa ŞAHİN


14 Şubat 1970’te Ankara’da doğdu. İlkokulu Öğretmen Kubilay İlköğretim Okulu, ortaokul ve liseyi Yenimahalle Mustafa Kemal Lisesi’nde okudu. Lisans eğitimini İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü’nde,  Yüksek Lisans eğitimini İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Halk Oyunları Anasanat Dalı ve Sanatta Yeterlilik eğitimini İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Halk Oyunları Anasanat Dalı’nda tamamladı.

Hak Oyunları ve Müziğe ilkokul çağlarında Yenimahalle Halk Eğitim Merkezinde başladı. Çalışmalarına liseden mezun olana kadar bu kurumda amatör olarak devam etti. 1990 yılında İstanbul’a giderek akademik kariyerine başladı. Temmuz 1998’de Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra Kası 1998’de Çankırı Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi’ne Türk Halk Oyunları Öğretmeni olarak atandı. Aynı yıl Sanatta Yeterlilik Sınavını kazanarak İstanbul’a geri döndü. Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi’ne atanarak 12 yıl burada görev yaptı. Mart 2012 yılında öğretmenlikten ayrılarak Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü’ne Öğretim Üyesi olarak atandı. Eylül 2018’de Sahne Sanatları Bilim Alanı’nda Doçentlik unvanı aldı.

Uzun Yıllar Ankara ve İstanbul’da Dansçı, Müzisyen ve Eğitmen olarak çalıştı. Yurt dışında eğitmenlik yaptı. Ulusal ve Uluslar arası birçok Sempozyum ve Kongrede bildiri sundu. Birçok dergiye Makale yazdı. Konser Atölye ve Festival etkinliklerine katıldı. Bir dönem TRT’de “akitli sanatçı” olarak çalıştı. Uluslar arası Müzik ve Dans Kongresi düzenledi. Halen, Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölüm Başkanı ve Devlet Konservatuarı Müdür Vekili olarak görevine devam etmektedir. Evlidir ve bir kız çocuğu vardır.